Okazałe drzwi dwuskrzydłowe

Okazałe drzwi dwuskrzydłowe

Drzwi chronią budynek przed utratą ciepła, wyciszają wnętrze, zapewniają prywatność, oddzielają pomieszczenia. Mają znaczenie w aranżacji mieszkania. Coraz modniejsze są drzwi dwuskrzydłowe, które wyglądają niezwykle stylowo w dużych pokojach. Drzwi dwuskrzydłowe najczęściej wykorzystywane są jako przejście między salonem a balkonem/tarasem.

Duże przeszklenia – powód, dla którego decydujemy się na drzwi dwuskrzydłowe

Najmodniejsze są drzwi dwuskrzydłowe z dużymi przeszkleniami. Wymagają więcej przestrzeni niż tradycyjne rozwiązanie. Znakomicie sprawdzają się, kiedy w domu mieszka osoba poruszająca się na wózku lub balkoniku, ponieważ zapewniają szerokie otwarcie na sąsiadujące pomieszczenie. Mogą otwierać się w obie strony, ponieważ klamki do drzwi znajdują się w obu skrzydłach.  Okazałe drzwi dwuskrzydłowe polecane są do dużych mieszkań i domów, gdzie otwarta przestrzeń jest ukoronowaniem stylistyki wnętrza. Pomieszczenie wygląda nowocześnie i zyskuje więcej światła, o ile zamontowane są drzwi przeszklone.

Drzwi dwuskrzydłowe balkonowe oraz meble do ogrodu
W tle piękne drzwi dwuskrzydłowe balkonowe

Dwuskrzydłowe drzwi, idealne do salonu, jak i sypialni

Okazałe drzwi dwuskrzydłowe  pełnią funkcję dekoracyjną, powiększają przestrzeń, sprawiają, że pomieszczenie jest atrakcyjne i znaczenie bardziej funkcjonalne. Duże przeszklenia to więcej słońca   wpadającego do pomieszczenia, więc nawet późnym wieczorem można czytać książkę lub oglądać film. Jedyną wadą okazałych drzwi dwuskrzydłowych jest to, że nie sprawdzają w lokalach o małym metrażu, ponieważ nie mieszczą w takich miejscach. Kolejną zaletą jest niski prób, który zapobiega upadkom.

Drzwi Wewnętrzne ORLANDO Dwuskrzydłowe 120
Drzwi rozwierane Pol-skone 80 cm, Drzwi UKRYTE dwuskrzydłowe
DRZWI dwuskrzydłowe PODWÓJNE PANAMERA DUO STOLDREW

Wygoda i funkcjonalność

Okazałe drzwi dwuskrzydłowe to wygodne przejście na balkon lub taras. Można przenieść napoje, ciasto i inne smakołyki na balkon bez ryzyka upadku. To funkcjonalne połączenie zewnętrznej strefy mieszkania z wnętrzem. Duże przeszklenia są naprawdę bardzo estetyczne i znakomicie wyglądają bez względu na kolor mebli.  Mają one niski próg, który zmniejsza możliwość wystąpienia upadku u  dzieci i osób starszych.  Niebanalna stylistyka świetnie wpisuje się we wnętrza nowoczesne, jak i  zaaranżowane w stylu klasycznym lub nowoczesnym. Wypełniają przestrzeń między tarasem a salonem. Drzwi dwuskrzydłowe stosowane są również do zabudowanych wnęk.

Sprawdź:  ​Drzwi w stylu francuskim – co je wyróżnia i do jakich wnętrz pasują?

Różnorodna paleta kolorów

Okazałe drzwi dwuskrzydłowe to nic nowego – były modne już w XIX wieku i używane jako wejście do największego pokoju. Obecnie zmienił się odrobinę ich wygląd – przestały być białe. Są dostępne we wszystkich kolorach drewna i mają przeszklenia.  Różnią się sposobami otwierania – od klasycznego zamka to drzwi przesuwnych.  Drzwi mogą być gładkie, zmatowione lub pokryte dekoracyjnym grawerem.

Okazałe drzwi dwuskrzydłowe to sposób na niebanalny wygląd pomieszczenia. Znakomicie prezentują się przy większych pokojach. Ich zaletą jest wygoda przejścia pomiędzy pomieszczeniami i dodawanie elegancji przestrzeni, w której zostały zamontowane. To połączenie tradycyjnego rozwiązania do dużych przestrzeni z nowoczesnym wzornictwem. Mieszkańcy zabytkowych kamienic, którzy mają szerokie przejścia między pokojami, chętnie montują okazałe drzwi dwuskrzydłowe.

Inne aranżacje z drzwiami dwuskrzydłowymi

Drzwi Wewnętrzne ORLANDO Dwuskrzydłowe 120
Drzwi rozwierane Pol-skone 80 cm, Drzwi UKRYTE dwuskrzydłowe
DRZWI dwuskrzydłowe PODWÓJNE PANAMERA DUO STOLDREW
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like