Materac składany gruby – nowoczesne przenośne łóżko

Materac składany gruby – nowoczesne przenośne łóżko

Materac kojarzy się z dużym przedmiotem, który kładzie się na łóżko, aby zapewnić sobie wygodny sen lub ze sprzętem do ćwiczeń– w wersji domowej jest niewielki i cienki, w wersji szkolnej – gruby, ciężki i bardzo nieporęczny. Prawdziwą rewolucją były kilka lat temu materace dmuchane do spania, które można było zabrać ze sobą na wakacje pod namiot lub użyć jako wygodnego łóżka dla gości podczas uroczystości rodzinnych. Oferta materacy obejmuje coraz większy asortyment. Bardzo  ciekawą opcją są materace składane grube, które mogą mieć postać sofy lub fotela.

Spis treści

Na dostawkę i na biwak

Dodatkowe  łóżko przydaje się w różnych sytuacjach, np.: na biwaku, podczas wizyty gości. Jest idealny do kawalerki, gdzie bardzo ważny jest każdy centymetr przestrzeni. Materac składany gruby to wygodne miejsce do spania i odpoczynku.  Dostępny jest w formie sofy lub fotela i to w dowolnym kolorze. Wystarczy go rozłożyć, aby zyskać dodatkowe miejsce do spania, zabawy z dziećmi, czytania, czy oglądania telewizji. 

Zalety rozkładanego materaca

Materac rozkładany to bardzo wygodny mebel tymczasowy. W każdym momencie możemy mieć komfortowe łóżko. Nawet pod namiotem materac składny gruby zapewnia wygodny sen – człowiek rano budzi się wypoczęty i nie odczuwa bólu pleców.  Taki materac można także rozłożyć w ogrodzie i  zapewnić sobie doskonały relaks wśród zieleni. Wierzch materaca jest miękki. Po złożeniu można go przenieść w dowolne miejsce. Większość modeli sprzedawana jest w poręcznych torbach, która pozwala na przechowywanie, oszczędza miejsce i chroni produkt przed zabrudzeniem gdy nie jest używany. Złożony materac zmieści się do pojemnika na pościel. Wypełnienie stanowi pianka poliuretanowa. Ściągany pokrowiec można prać w pralce, zgodnie ze wskazówkami producenta.  Materiał, z którego wykonany jest pokrowiec cechuje się odpornością na działanie światła, co oznacza, że jego kolor nie blaknie, a materac przez wiele lat wygląda jak nowy. Materiał jest bezpieczny dla dzieci – nie podrażnia ich delikatnej skóry. W ofercie sprzedawane są materace w różnych kolorach. Na uwagę zasługuje bogaty asortyment wzorów dziecięcych. Materac jest dwustronny.

Sprawdź:  Pszczoła murarka: hodowla, domki, dokarmianie i wiele więcej

Dla jednej osoby lub pary

Materac składany gruby dostępny jest w różnych szerokościach, np.: 80cm to idealna szerokość dla jednej osoby, 140-160 cm to powierzchnia spania przeznaczona dla pary, a w sytuacji awaryjnej wygodnie wyśpi się na takim materacu nawet 3 osoby. Średnia długość materaca to 190-210 cm, w zależności od modelu.

Materac składany gruby  w postaci sofy, fotela lub puffy to uniwersalny przedmiot, który w zależności od potrzeb może być wygodnym siedzeniem lub łóżkiem. Jeżeli zabrudzi się na biwaku, to wystarczy wyprać pokrowiec. Warto szukać produktów z certyfikatem Oeko-tex standard 100 oznaczających, że przedmiot został wyprodukowany bez użycia dodatków chemicznych szkodliwych dla zdrowia i środowiska naturalnego. Biorąc pod uwagę stosunek funkcjonalności do ceny, to trzeba obiektywnie powiedzieć, że jego zakup jest opłacalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Bilion – ile ma zer?

Bilion to jedno z największych liczb, z którymi spotykamy się w matematyce. Jest ona często używana w kontekście miliardów, miliarderów czy wielkich sum pieniędzy. Ale ile właściwie zer ma bilion…
Zobacz wpis