Czy płytki cegiełki pasują do nowoczesnej kuchni

Czy płytki cegiełki pasują do nowoczesnej kuchni?

Płytki ceramiczne są uniwersalnym materiałem wykończeniowym, jaki znajdzie zastosowanie w każdym pomieszczeniu. Dostępne są w wielu odsłonach, a jedną z nich są cegiełki. Czy sprawdzą się one w nowoczesnej kuchni?

Ponieważ płytki są odporne na działanie wilgoci i łatwo je utrzymać w czystości, często układa się je w kuchni. Najczęściej są w przestrzeni między blatem roboczym a wiszącymi szafkami. W zależności od tego, w jakim stylu jest urządzona kuchnia i jakie barwy w niej dominują, inny wzór płytek będzie tym odpowiednim. Popularnością cieszą się wspomniane wcześniej cegiełki. Znajdziemy je w ofercie Raw Decor.

Gdzie w kuchni układa się płytki cegiełki?

Przede wszystkim wzór ten jest ponadczasowy i będzie pasować niemal do każdego wystroju. Z udziałem cegiełek można stworzyć różne ciekawe kompozycje. Płytki cegiełki do kuchni mogą zdobić przestrzeń nad blatem. Możemy je również ułożyć na środku ściany, na przykład przy stole kuchennym.

Na cegiełkę możemy spojrzeć  jako na płytki kuchenne podłogowe. Jednak wtedy ważne jest, byśmy przyjrzeli się parametrom. Lepiej zrezygnować z płytek z połyskiem, bo pod wpływem wilgoci, mogą się zrobić śliskie. W przypadku podłogi w kuchni tak jak w łazience lepsze będą płytki antypoślizgowe.

Cegiełka cegiełce nierówna – czyli co do nowoczesnej kuchni

Najczęściej cegiełka kojarzy się z rdzawym kolorem i rzeczywiście nadal możemy podążać w stronę tradycyjnego wzornictwa, ale nie musimy się do tego ograniczać. Obecnie do wyboru jest szereg innych kolorów. Szczególną popularnością cieszą się płytki białe i czarne. Są to kolory, jakie pasują do różnych aranżacji, również tych nowoczesnych. To z kolei oznacza, że bez problemu możemy sięgnąć po cegiełki do kuchni urządzonej właśnie w tym klimacie.  

Sprawdź:  Fototapety kwiaty — rozkwitające wnętrza pełne życia

Jeżeli marzymy o wystroju wytwornym i eleganckim, a przy tym myślimy o cegiełkach na ścianie, to dobrą propozycją będą płytki ciemniejsze i wykończone na wysoki połysk. Głęboka czerń lub butelkowa zieleń sprawdzą się w sam raz.

Może chcielibyśmy, by nasza kuchnia była jasna i oryginalna. Wtedy być może zainteresuje nas cegiełka błękitna. Osoby szukające czegoś oryginalnego, decydują się na patchwork, wtedy na jednej płaszczyźnie będą płytki w kilku kolorach. Wybór mamy więc całkiem spory a cegiełka nie tylko będzie idealnym uzupełnieniem nowoczesnej kuchni, ale pomoże podkreślić jej charakter.

O czym jeszcze pamiętać?

Przeglądając płytki cegiełki, powinniśmy pamiętać o tym, jak dużą moc mają kolory. W zależności od tego, jaki kolor będzie na ścianie lub podłodze, wnętrze będzie wyglądać inaczej. Wyda się ono mniejsze lub przestronniejsze. Jasne kolory optycznie powiększają wnętrza, a ciemne wręcz przeciwnie. Jeśli więc chcemy urządzić nowoczesną i przytulną kuchnię, ale jej metraż jest niewielki, to zrezygnujmy z czerni. Zamiast tego lepsza będzie biel bądź jasne odcienie szarości. Warto się też zastanowić nad tym, czy układać większą cegiełkę, czy może lepsza będzie ta w wersji mini.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like