Blachodachówka płaska

Blachodachówka płaska – charakterystyka, producenci

Blachodachówka płaska to bardzo nowoczesna forma wykończenia dachu. Pasuje idealnie do domów, których projekty są oparte na rozmaitych figurach geometrycznych, można ją dowolnie przycinać. Jej największym atutem jest niezaprzeczalnie lekkość, która przekłada się również na niską cenę montażu.

Jest świetnym rozwiązaniem np. gdy decydujemy się na remont dachu – nie obciąży mocno więźby, a wręcz pewnie ją odciąży, jeśli zdejmiemy z niej dotychczasowe, bardziej tradycyjne pokrycie dachu. Blachodachówka płaska jest względnie nowym rozwiązaniem, co zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo – przy jej produkcji nie używa się azbestu, możemy więc nie martwić się o swoje zdrowie.

Blachodachówka płaska – charakterystyka

Należy mieć na uwadze, że blachodachówka płaska to imitacja tradycyjnej dachówki. Przybywa do nas ze Szwecji. Na rynku dostępne są blachodachówki stalowe, aluminiowe, miedziane, a także cynkowo-tytanowe. To, że blachodachówka płaska jest jedynie imitacją damchówki tradycyjniej nie oznacza, że jest ona jakościowo gorsza – może z powodzeniem stanowić pokrycie dachów w domach, ale również budynkach przemysłowych takich jak sklepy, mniejsze fabryki i tym podobne.

Blacha płaska może mieć powłokę dekoracyjną. Niektórzy decydują się również na taką, która pokryta jest specjalną antykorozyjną warstwą.

Blachodachówka płaska – jaką wybrać?

Na rynku dostępne są różne warianty blachodachówki płaskiej. Różnią się one grubością oraz, jak już wiemy, materiałem, z jakiego jest wykonana. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na blachodachówkę zdobioną, czeka nas również wybór odpowiedniej dekoracji –  możemy wybrać blachodachówkę falowaną, gładką lub z innymi formami ozdoby. Musimy przemyśleć, co najbardziej pasuje do naszych preferencji, oraz co najlepiej się komponuje z ogólnym wystrojem naszego domu.

Zdobienie na blachodachówce i jej grubość to nie jedyne dylematy, z jakimi może się spotkać przyszły nabywca tego produktu. Ważnym, jeśli nie najważniejszym aspektem przy doborze właściwego rodzaju blachodachówki jest to, czy potrzebujemy wersji na wymiar, czy też może w modułach. To drugie rozwiązanie dedykowane jest przede wszystkim dla osób, które będą układać dachy trudne, o skomplikowanej powierzchni.

Zamiast kłaść bardzo duże arkusze blachodachówki, można układać zatem moduły, które zazwyczaj tworzą jeden lub dwa rzędy dachówek. Dzięki temu zmniejszamy ilość odpadów ze ścinania blachodachówki. Możliwe, że nawet całkowicie wykluczamy konieczność przycinania, a to dlatego, że ilość potrzebnych modułów w wielu sklepach internetowych jest obliczana na podstawie powierzchni dachu, a więc możemy spodziewać się, że żadnych odpadów nie będzie. Blachodachówka modułowa to zatem rozwiązanie bezpieczne i oszczędne, idealne dla osób, które chcą taniego i solidnego pokrycia dachu.

Arkusze cięte na wymiar są pod tym względem odrobinę bardziej problematyczne – przycięty arkusz jest przeznaczony do położenia w określonym miejscu. Układanie arkuszy na wymiar przypomina zatem układanie puzzli, a ta czynność wymaga bardzo dużego zaangażowania. Przy blachodachówce modułowej, nie trzeba poszczególnych elementów do siebie dopasowywać, ponieważ są one skonstruowane tak, aby elementy można było umieścić w każdej części dachu. Jest to z pewnością wygodniejsze rozwiązanie.

Gwarancja na blachodachówkę płaską

Z reguły producenci blachodachówki udzielają na nią dwóch rodzajów gwarancji. Pierwsza z nich to gwarancja estetyczna. Jest ona zazwyczaj nieco krótsza, wiąże się z wyglądem blachodachówki, a nie ze spełnianiem przez nią funkcji. Poprzez objęcie blachodachówki gwarancją estetyczną, producent zapewnia klienta, że przez określony w gwarancji czas, dachówka nie powinna pękać, jej powłoka nie powinna się łuszczyć lub odpryskiwać

Drugim rodzajem gwarancji jest gwarancja techniczna, która wiąże się ściśle z prawidłowym działaniem blachodachówki. Gwarantuje, że przez okres zadeklarowany przez producenta (może trwać on nawet 50 lat) w blachodachówce nie powinny pojawić się dziury, w tym czasie też nie powinna zostać ona objęta rdzą. Ten rodzaj gwarancji trwa dłużej, niż gwarancja estetyczna.

Jeśli produkt nie spełni wyżej wyszczególnionych wymogów i na przykład powłoka zacznie się niszczyć w trakcie trwania gwarancji, możemy zareklamować blachodachówkę. Musimy mieć jednak na względzie to, że reklamacja zostanie uznana tylko wtedy, gdy montaż blachodachówki został przeprowadzony tak, jak przewiduje to instrukcja, bez żadnych odstępstw.

Nie należy jednak martwić się na zapas. Blachodachówka płaska to produkt trwały, opinie na jego temat są bardzo pozytywne, pochodzą zarówno od użytkowników, jak i od konstruktorów, budowniczych i osób, które doskonale znają się na budowaniu oraz remontowaniu dachów.

Blachodachówka płaska – producenci

Blachodachówka płaska jest produkowana przez firmy takie jak Murano, Ruukki, Tysenia oraz Pruszyński. Są to producenci zaufani i polecani przez większość klientów. Dokładają oni wszelkich starań, aby ich produkty były bezpieczne, trwałe jak również cieszyły oko. Klienci chwalą sobie przede wszystkim jakość wykonania, a także szeroki wachlarz usług.

W firmach takich jak Ruukki można zamówić wykonanie całego dachu – jest to opcja bardzo atrakcyjna, układanie blachodachówki płaskiej należy pozostawić fachowcy, aby cieszyć się najwyższą jakością i poziomem bezpieczeństwa.

Blachodachówka Iryd firmy Pruszyński to bardzo nowoczesna forma wykończenia dachu. Producent ten zapewnia bardzo szeroki wybór ozdobień na blachodachówce tak, aby każdy klient mógł dopasować dach do całej konstrukcji domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like