W jakim wieku dziecko może spać na łóżku piętrowym?

Dzieci uwielbiają łóżka piętrowe, głównie ze względu na wspinanie się i schodzenie oraz posiadanie specjalnego miejsca do zabawy, chowania się i spania w jednym. Oczywiście, łóżka piętrowe to nie tylko zabawa, ale również aspekty bezpieczeństwa, które należy wziąć pod uwagę. Każde łóżko piętrowe jest zobowiązane do posiadania etykiety ostrzegawczej, która stwierdza, że żadne dziecko w wieku poniżej 6 lat nie może spać na górnej części łóżka piętrowego. Więcej wytycznych dotyczących bezpieczeństwa łóżka piętrowego poniżej.

Kilka zasad dla optymalnego bezpieczeństwa łóżka piętrowego

To dobry pomysł, aby ustalić z dziećmi kilka zasad dotyczących bezpieczeństwa na łóżku piętrowym. Większość wypadków z udziałem łóżek piętrowych zdarza się, gdy dzieci bawią się na nich. Dlatego fundamentalne znaczenie ma nauczenie dziecka przestrzegania kilku podstawowych kroków, aby zapewnić mu bezpieczeństwo przez cały czas.

Nie pozwól, aby dziecko traktowało łóżko piętrowe jak ramę do wspinaczki.

Chociaż łóżko piętrowe jest zabawną alternatywą dla zwykłego łóżka, należy zniechęcać dzieci do zabawy na drabinie i do wychylania się z górnej pryczy. Dzieci powinny również korzystać z drabiny za każdym razem, gdy chcą zejść z górnej pryczy.

Pozwól tylko jednemu dziecku na górnej pryczy

Podczas gdy łóżko piętrowe jest nowością dla dzieci, muszą one nauczyć się, że tylko jedna osoba może być na górnej pryczy w dowolnym momencie.

Postępuj zgodnie z instrukcją montażu

Kiedy Twoje łóżko piętrowe dotrze, musisz prawidłowo zmontować ramę. Ostrożnie postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby być pewnym, że budujesz bezpieczne i pewne łóżko piętrowe.

Zastanów się, gdzie umieścisz łóżko piętrowe

Nigdy nie powinieneś umieszczać swojego łóżka piętrowego w pozycji, która może stanowić zagrożenie dla Twoich dzieci. Szczególnie ważne jest, aby nie umieszczać łóżka piętrowego w pobliżu okna lub w odległości dwóch metrów od oprawy oświetleniowej.

Zawsze montuj barierkę ochronną

Niezależnie od tego, czy łóżko piętrowe będzie ustawione przy ścianie, czy nie, zawsze należy zamontować barierkę ochronną. Przy ścianie nadal będzie istniała szczelina między ścianą a łóżkiem, dlatego barierka jest w 100% konieczna. Łóżka dziecięce z barierką to gwarancja bezpieczeństwa Twojego dziecka i gwarancja Twojego spokoju. Barierka powinna być wytrzymała i dobrze przytwierdzona, tak aby zapewniała maksymalne bezpieczeństwo dzieciom.

Nigdy nie używaj łóżka piętrowego jako wieszaka na ubrania

Nigdy nie wieszaj ubrań na łóżku ani nie przywiązuj niczego do ramy. Dzieci mogą się w nie zaplątać, co czyni je poważnym zagrożeniem uduszenia.

Umieść dywan pod łóżkiem piętrowym

Jeśli pokój Twojego dziecka jest wyłożony dywanem — doskonale. Jeśli nie jest, powinieneś albo rozważyć wykładzinę w sypialni dziecka, albo kupić dywanik, aby umieścić go pod łóżkiem piętrowym. Badania pokazują, że wykładzina może zmniejszyć ryzyko urazu głowy w przypadku upadku dziecka z pryczy. Zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like